joomla templates top joomla templates template joomla

Marek Cieślak: Awans Falubazu do fazy play-off to plan minimum

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

- Wiadomo, że awans Falubazu do play-offu to jest plan minimum. W tym momencie mamy naprawdę dobrych zawodników. Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz czy Patryk Dudek to polska czołówka - powiedział nowy trener Falubazu Zielona Góra Marek Cieślak.

Marek Cieślak nowym trenerem Falubazu Zielona Góra

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Marek Cieślak przez kolejne dwa lata będzie trenerem Falubazu Zielona Góra. - To nie jest niespodzianką dla kibiców z Zielonej Góry. Już dosyć dawno dostałem zaproszenie, żeby objąć znowu Falubaz. Szanuje sobie bardzo kluby kultowe i takim jest właśnie ten z Zielonej Góry. 

GKM wystartuje w PGE Ekstralidze za jeden z klubów bankrutów? Problem w tym, że sam wykazuje stratę dwa lata

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Czy MRGarden GKM Grudziądz znowu wystartuje w PGE Ekstralidze zastępując jeden z klubów borykających się z problemami finansowymi? Problem w tym, że GKM sam wykazywał stratę przez ostatnie dwa lata. Czy spółka rok 2015 zakończy również ujemnym wynikiem, a jeżeli tak kto pokryje stratę?

Fogo Unia Leszno pokonała u siebie KS Toruń 53:37

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Fogo Unia Leszno pokonała u siebie KS Toruń 53:37 i awansowała do finału PGE Ekstraligi. W rewanżowym starciu półfinałowym żużlowcy "Byków" dopiero w 14. biegu odrobili 8-punktową stratę z pierwszego meczu. Zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Pawlicki (14+1).

W pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi KS Toruń pokonał Fogo Unię Leszno 49:41

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

W pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi KS Toruń pokonał na własnym torze Fogo Unię Leszno 49:41. Najlepszy na torze był zdobywca 15 punktów Emil Sajfudtinow. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy okazał się Paweł Przedpełski, który uzyskał 11 punktów oraz bonus.

Mecz Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów przerwany po 6. biegu

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Po sześciu biegach półfinałowy mecz PGE Ekstraligi między Betard Spartą Wrocław a Unią Tarnów został przerwany z powodu opadów deszczu. - Nie ma co robić zawodów na siłę. Tu jest ważniejsze zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Za dużo mieliśmy w tym roku kontuzji. Mam nadzieję, że kluby się dogadają i wyznaczą odpowiedni termin - powiedział sędzia zawodów Krzysztof Meyze.

MRGARDEN GKM Grudziądz znowu awansuje do PGE Ekstraligi?

Tomasz Nowak/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Kilka dni temu do kibiców żużlowych dotarła informacja o ratunku dla borykającego się z problemami finansowymi Falubaz Zielona Góra. Wydawało się, że PGE Ekstraliga pozostała już tylko wspomnieniem, a jednak nie do końca. 

Miasto chce pomóc Falubazowi. "Ciągle jesteśmy w punkcie wyjścia co do spłacenia zawodników"

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Miasto postanowiło pomóc będącemu w kłopotach finansowych Falubazowi Zielona Góra. Podczas zebrania radni zdecydowali o wsparciu klubu. Pieniądze mają zostać wypłacone na początku 2016 roku. - Cały czas jesteśmy w punkcie wyjścia, jeśli chodzi o zobowiązania wobec zawodników. Musimy wypłacić im półtora miliona złotych do 30 listopada. 

Unia Tarnów pokonała u siebie Betard Spartę Wrocław 50:40

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

W rewanżowym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi Unia Tarnów pokonała u siebie Betard Spartę Wrocław 50:40. "Jaskółki" nie zdołały jednak odrobić start z pierwszego starcia (wygrana wrocławian 54:36), więc w finale pojadą goście. W niedzielne popołudnie w barwach Sparty najlepiej spisywał się Tai Woffinden (12+1).

Betard Sparta Wrocław pokonała Unię Tarnów 54:36

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

W powtórzonym pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław pokonała Unię Tarnów 54:36. Jadących gościnnie na torze w Częstochowie gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Tai Woffinden. Brytyjczyk zdobył 13 punktów.

Po tym biegu przerwano mecz Wrocławia z Tarnowem. Ukończył go tylko jeden zawodnik

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Półfinałowy mecz PGE Ekstraligi między Betard Spartą Wrocław a Unią Tarnów został przerwany z powodu opadów deszczu. Ostatnim rozegranym biegiem był szósty, który ukończył tylko Maciej Janowski. Wcześniej upadli Kenneth Bjerre i Damian Dróżdż, a w powtórce defekt miał Leon Madsen.

Prezes Stali Rzeszów nie obawia się baraży

PGE Ekstraliga/x-news włącz . Opublikowano w Żużel ekstraliga

Beniaminek z Rzeszowa zakończył sezon zasadniczy PGE Ekstraligi na siódmym miejscu i o utrzymanie w lidze powalczy w barażach. - Nie obawiam się ich, jeśli wszyscy będą zdrowi, to nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Sezon był dla nas bardzo dobry, trzeba pochwalić zawodników i kibiców.