joomla templates top joomla templates template joomla

Turniej w Wilnie zakończony

soprt24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Sukcesem reprezentacji Kazachstanu zakończył się dziś, w Wilnie, turniej Mistrzostw Świata dywizji IA. Zwycięzcy zdobyli komplet, piętnastu punktów i w końcowym rozrachunku wyprzedzili Słoweńców. Do drugiej dywizji, zgodnie z przewidywaniami spadła Australia.

Słowenia - Kazachstan w meczu o wszystko

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

W najistotniejszym, dla końcowych rozstrzygnięć, spotkaniu czwartej kolejki zmagań na turnieju Mistrzostw Świata dywizji IA z Wilnie, Słowenia pokonała Japonię 2 : 1. Tym samym Japończycy stracili jakiekolwiek szanse na awans do Elity, a Słoweńcy w meczu o pełną pulę zmierzą się w piątek z Kazachstanem.

Po kongresie IIHF

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Zgodnie z wieloletnią tradycją Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w ciągu roku odbywają się dwa kongresy: roczny w maju, przy okazji MŚ elity i półroczny we wrześniu. Tegoroczny kongres półroczny odbył się w dniach 25-27 września w szwajcarskim Montreux. Polski hokej reprezentowali na nim Prezes PZHL Zdzisław Ingielewicz i Honorowy Prezes Zenon Hajduga, który zaprezentował hokejowemu światu swojego następcę. Na szwajcarskim kongresie poruszono trzy istotne kwestie dla polskiego hokeja:

Rusza budowa drugiej tafli lodowej w Toruniu

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Teraz Tor-Tor wzbogaci się o drugą taflę lodową. Władze miasta podpisały już umowę z wykonawcą inwestycji. To już trzeci etap modernizacji Tor-Toru. Prace rozpoczęły się w 2004 r. W pierwszym etapie została wymieniona stara, szkodliwa dla środowiska instalacja chłodnicza (przy okazji zutylizowano 16 ton amoniaku używanego do chłodzenia lodowiska). Rok później rozpoczął się kolejny etap przebudowy obiektu. Tym razem zajęto się tym, co jest najważniejsze dla widzów.

Jarosław Rzeszutko wykluczony z gry na dwa miesiące

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Jarosław Rzeszutko, jeden z podstawowych zawodników Energi Stoczniowca przynajmniej przez dwa miesiące będzie miał rozbrat z hokejem. Po ostatnim meczu z KH Sanok wylądował w szpitalu z pękniętą w dwóch miejscach szczęką. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w trzeciej tercji wtorkowego meczu z Sanoczanami. Jarosław Rzeszutko stał przed bramką rywali i wówczas został uderzony krążkiem. Był to oczywiście nieszczęśliwy splot okoliczności, krążek wyleciał spod kija Pawła Skrzypkowskiego.

Rozmowa z hokeistą Wojas Podhale, Krystianem Dziubińskim

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

O nadchodzącym sezonie, a także o planach na przyszłość rozmawiamy z najskuteczniejszym w spotkaniach sparingowym zawodnikiem Wojas Podhale, 20-letnim Krystianem Dziubińskim. Ta doskonała forma w sparingach to efekt doskonale przepracowanego okresu letniego? Myślę, że w dużej części tak jest. Zazwyczaj tuż po letnim okresie przygotowawczym gra mi się bardzo dobrze. Fizycznie czuję się dobrze, choć nie ukrywam, że powoli zaczynam odczuwać zmęczenie. Głównie mają na to wpływ codzienne podróże na Słowację.

Snopek: Mariusz dziękuję!

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Tego można się było spodziewać, aczkolwiek idąc na dzisiejszą konferencję prasową zwołaną przez Mariusza liczyłem, że może jednak odłoży swoją decyzję o kolejny rok... że spróbuje jeszcze zachwycać na swoją grą przez kolejny sezon, że powalczy z reprezentacją o awans na igrzyska w Vancouver... Zakończenie sportowej kariery to trudny moment dla każdego sportowca. Mariusz zawsze powtarzał, że chciałby sam zadecydować o przejściu na sportową emeryturę....

Łatwe zwycięstwo w Bytomiu.

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Piątkowe popołudnie drużyna Naprzodu spędziła w niedalekim Bytomiu walcząc o ligowe punkty z miejscową Polonią. Co prawda gospodarze mają do tej pory na swym koncie zaledwie 1 pkt. w ligowej tabeli, ale ostatnie ich występy w meczach ze Stoczniowcem i Zagłębiem pokazały, że forma drużyny wzrasta, a i o tajemniczym sponsorze słyszy się z wielu stron. Naprzód mimo, że był faworytem dzisiejszego spotkania w obliczu ostatnich występów rywala musiał liczyć się z dość ciężkim początkiem nadchodzącego weekendu...

TKH: Skandynawia zamiast Czech?

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Zmiana taktyki w TKH/Neście. Klub po rezygnacji z usług trzech czeskich zawodników chce znaleźć ich następców w Skandynawii. Torunianie są w dużym kryzysie - zespół Mariana Pysza gra znacznie poniżej oczekiwań. Najwięcej zastrzeżeń w sześciu meczach rozpoczynających nowy sezon było do trzech teoreytcznych liderów ekipy. Mariana Kacira, Romana Hloucha i Mojmira Musila łączył ogromny zawód. Wszyscy trafili do TKH/Nesty jako kandydaci na liderów drużyny - mieli zdobywać bramki, kreować akcje ofensywne dla młodszych i mniej doświadczonych hokeistów.

Hokeista, który pamięta początki wielkiej Cracovii

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Po blisko pięciu latach w Cracovii Oktawiusz Marcińczak zagra dziś przeciwko byłym kolegom. - W głowie mi to siedzi, ale sentymentu nie będzie - zapewnia. 30-letni obrońca przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec, ale do dziś pamięta najważniejsze chwile krakowskiego hokeja. - Zaczęło się ponad cztery sezony temu, gdy pan Filipiak zastanawiał się, czy postawić na tę dyscyplinę - opowiada Marcińczak. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, później niemal każdy sezon kończył się sukcesem. Najpierw był awans do ekstraligi, a rok później brązowy medal.

Sanok rezygnuje z trzech hokeistów.

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Słowacy Jozef Liska i Vladimir Sabol, a także Kanadyjczyk z polskim paszportem Justin Mazurek nie będą reprezentować barw KH Sanok w przyszłym sezonie. Cała trójka okazała się za słaba - mówi Piotr Krysiak, prezes KH Sanok. - Szukamy wzmocnień, a nie uzupełnień składu, a ci zawodnicy nic specjalnego nie zaprezentowali - dodaje. Obrońcy Mazurek i Sabol byli testowani podczas dwóch spotkań w Sanoku, w turnieju o Puchar Burmistrza. Liska w tej samej imprezie wystąpił w trzech spotkaniach, strzelając jedną bramkę. Blisko pozostania w Sanoku jest natomiast Wojciech Rocki.

20 zawodników Poloni Bytom na pierwszym treningu.

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Jak donośi Dziennik Zachodni przed pierwszym treningiem Polonii Bytom zawodnicy usłyszeli, że za okres przygotowawczy prawdopodobnie nie otrzymają jeszcze wynagrodzenia. Mimo to 20 hokeistów z rozpoczęło przygotowania do zbliżającego się sezonu. Kolejni mają dołączać do drużyny w ich trakcie. Trenerem pozostał Janusz Syposz, który prowadził bytomian w poprzednim sezonie. - Były rozmowy z Eugeniuszem Kawą, ale ostatecznie nie zdecydował się na prowadzenie Polonii w ekstralidze - przyznał Adam Fras, prezes klubu.

Czerkawski kończy karierę. Łzy wielkiego hokeisty

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Najlepszy Polski i jeden z czołowych hokeistów świata Mariusz Czerkawski zakończył karierę! Mariusz oficjalnie ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej zorganizowanej w klubie Champins w Wasrszawie. W organizacji imprezy udział wzięli - klub Champions i Sport24.pl. Konferencję otworzył Artur Racicki - Sport24.pl. Mariusz Czerkawski dostarczył mediom wielu emocji, a sam opowiadająć o swojej "miłości" jaką jest dla niego hokej uronił nie jedną łzę. Był bardzo wzruszony.