joomla templates top joomla templates template joomla

Słaba postawa skoczków to wina... Tajnera? "Jest duża presja. Nie dziwię się, że tak skaczą"

/Foto Olimpik/x-news włącz . Opublikowano w Zimowe - narty

Trwa kiepska seria polskich skoczków narciarskich. W niedzielnym (20 grudnia) konkursie Pucharu Świata w Engelbergu Kamil Stoch, najlepszy z biało-czerwonych, był dopiero 26. - Ja bym się przyszłości nie obawiał. Niemożliwe, żeby Polacy zapomnieli, jak się skacze. A Stoch na pewno. Dobre skoki są tylko kwestią czasu.

Zakopane bez PŚ w skokach? "To nie strachy na lachy, sprawa jest poważna"

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017 bez Zakopanego? To niestety bardzo możliwy scenariusz. Organizatorzy cyklu obawiają się, że remont Wielkiej Krokwi nie zostanie przeprowadzony w terminie wymaganym przez Międzynarodową Federację Narciarską. - Wczoraj mieliśmy konferencję prasową.

Stefan Hula 10. w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer, Kamil dopiero Stoch 47!

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Zimowe - narty

Stefan Hula zajął 10. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Norweg Kenneth Gangnes. Drugi był Słoweniec Peter Prevc, trzeci Norweg Johann Forfang. Pozostali Polacy spisali się znacznie poniżej oczekiwań i nie awansowali do serii finałowej. Jan Ziobro był 33., Maciej Kot 34., Dawid Kubacki 36., Piotr Żyła 40., a Kamil Stoch  miejsce (90,5).

Kowalczyk 11. w Kuusamo

Justyna Kowalczyk zajęła 11. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Najlepsza była Norweżka Therese Johaug. - Pierwsze starty Kowalczyk były wielką niewiadomą. Justyna zmieniła narty, zmieniła serwismena i troszeczkę zmieniła trening sportowy.

Słaby początek sezonu Kowalczyk

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata Justyna Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale i zajęła ostatecznie na 29. pozycji. Sprint techniką klasyczną wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla. - Należy pamiętać o tym, że Justyna w poprzednim tygodniu dość mocno chorowała. Miała problemy zdrowotne.

Przełożone kwalifikacje i walka z pogodą. Opóźnia się inauguracja zimowego sezonu skoków

Kibice skoków narciarskich na rozpoczęcie zimowego sezonu będą musieli czekać co najmniej dzień dłużej. Organizatorzy zawodów w Klingenthal zdecydowali bowiem o przełożeniu piątkowych (20.11) treningów i kwalifikacji. Wszystko przez wyjątkowo wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz brak śniegu.

Tłumy kibiców przywitały zdobywców Pucharu Stanleya

CNN Newsource/x-news włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Tysiące kibiców wzięło udział w mistrzowskiej paradzie hokeistów Chicago Blackhawks, która odbyła się w czwartek w "Wietrznym Mieście". Przypomnijmy, że "Czarne Jastrzębie" sięgnęły po szósty Puchar Stanleya w historii, pokonując w finałowej serii Tampa Bay Lightning 4-2.

Bardzo dobry występ Kamila Stocha. Polak wraca do formy

Kamil Stoch, udowodnił, że fatalny skok w kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Niżnym Tagile był tylko wypadkiem przy pracy. W niedzielę najlepszy polski zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze i zajął 6. miejsce. Dzięki temu Stoch awansował na 16. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czterech polskich skoczków punktowało w Lillehammer

Severin Freund wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Punkty zdobyło czterech polskich skoczków. Kamil Stoch był 15., Maciej Kot 18., Stefan Hula 22., a Klemens Murańka 23. - To były loteryjne zawody, to przeliczniki za wiatr w dużej mierze decydowały o pozycji.

Konkurs w Kuusamo odwołany. Możliwe, że będzie to bodziec do zmian w kalendarzu PŚ

Nie udało się rozegrać sobotniego konkursu skoków narciarskich w fińskim Kuusamo. Podobnie jak w czwartek i piątek, zawodnikom przeszkodziła pogoda. Konkurs odwołano po skokach 43 z 70 startujących. Do tego czasu najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Klemens Murańka, który plasował się tuż za podium.

Inauguracja PŚ w skokach narciarskich dla Niemców, Polacy na szóstym miejscu

Podobnie jak przed rokiem inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich padła łupem Niemców. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów w składzie: Andreas Wellinger, Andreas Wank, Richard Freitag i Severin Freund okazała się najlepsza w sobotnim konkursie w Klingenthal.

To będzie bogaty rok. Mistrz olimpijski wierzy w polskich skoczków

W piątek (20 listopada) w Klingenthal rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z 1972 roku, przyznał w rozmowie z x-news, że jest przekonany, iż nasi zawodnicy będą odgrywali w nim czołowe role.