Unikalne koszulki - licytuj i pomagaj!

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - tenis - mężczyźni

altJuż tylko tydzień potrwa akcja charytatywna sport24.pl, gadzetyisport.pl oraz firmy Lynka. Jeszcze przez 7 dni możecie licytować unikalne koszulki z autografami gwiazd sportu. Przekazane środki wspomogą chorych na autyzm.

Niespodzianka goni niespodziankę

altFaworyci nie mają łatwego życia na tegorocznym Roland Garros. Kolejnymi "ofiarami" wśród rozstawionych zostali Andy Murray i Nikolay Davidenko. Któż przed startem wielkoszlemowego French Open spodziewał się takiej obsady jednego z półfinałów?

Nadzieja w deblistkach

Urszula Radwańska przegrał swój drugi mecz w Pucharze Federacji. Stan rywalizacji wynosi 2:2 i o awansie zadecyduje postawa naszej najlepszej pary deblowej Klaudia Jans/Alicja Rosolska . Ula najwyraźniej nie trafiła z formą na mecze Federacji rozgrywane między Polską a Japonią.

ATP MC: Safin i Del Porto za burtą

Marat Safin i Juan Martin Del Potro pożegnali się z turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Problemów na korcie nie mieli Federer oraz Nadal. Pojedynek Safina z Nicolasem Lapentti trwał trzy i pół godziny. Pierwszy set zakończył się tie-brekiem, w którym do 6 triumfował zawodnik z Ekwadoru.

Sztokholm: 9. tytuł dla Argentyńczyka

David Nalbandian pokonał w trzech setach Robina Soderlinga w finale turnieju z cyklu ATP Tour, rozgrywanego w Sztokholmie. Argentyńczyk  rozstawiony w imprezie z numerem 1. średnio na jeden mecz turniejowy przegrywał  w przybliżeniu 4  gemy (dane bez finału).  Ze względu na rangę  imprezy (pula nagród 713 000 €) śmiało możemy stwierdzić, że  jest to wynik godny naszej uwagi. David, podopieczny Martina Jaite, w tym roku cieszył się ze zwycięstwa w turnieju już po raz drugi. Pierwszy tytuł odebrał  w Buenos Aires,  w finale pokonując swojego rodaka Jose Acasuso.

Janowicz vs Gawron w ćwierćfinale Pekao Open

Świetnie prezentują się Polacy w Pekao Open. Co najmniej jeden nasz reprezentant zagra w półfinale, gdyż we wcześniejszej fazie przeciw siebie zagrają Janowicz i Gawron. Gawron, w ostatnim meczu dnia rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu, wygrał 7:5, 2:6, 6:2 z Ukraińcem Artemem Smirnowem, który do turnieju głównego przebił się z eliminacji. Wcześniej Janowicz pokonał 7:5, 6:2 Czecha Bohdana Ulihracha, triumfatora tej imprezy z 2000 roku.

Djokovic z brązem

Novak Djoković zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Serb w walce o trzecie miejsce pokonał Jamesa Blake’a. Federer zdobył złoto w deblu. 21-letni Novak Djoković ze swojego debiutanckiego startu na Igrzyskach Olimpijskich wróci z brązowym krążkiem. Pokonując w finale rozstawionego z ósemką Jamesa Blake’a zdobył drugi medal dla swojej reprezentacji. Przez niemal całe spotkanie obaj tenisiści niezwykle uważnie pilnowali własnych serwisów. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że padło tylko jedno przełamanie, które uzyskał Serb.

Faworyci w drugiej rundzie

altSerb Novak Djokovic praktycznie bez walki awansował do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Jego rywal - Ekwadorczyk Nicolas Lapentti - po pierwszym przegranym secie skreczował z powodu urazu stawu skokowego.

Safina nową liderką

altDinara Safina została nową liderką listy rankingowej WTA. Na 12 miejsce spadła Agnieszka Radwańska, którą wyprzedziła Caroline Wozniacki .

Murray ogrywa Djokovica

ola-krzyzanek ; sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - tenis - mężczyźni

Andy Murray w dwóch setach pokonał Novaka Djokovicia i sięgnął po tytuł prestiżowego turnieju w Miami. To jedenasty tytuł w karierze Brytyjczyka. W niedzielnym meczu Murraya i Djokovicia zdecydowanie lepiej prezentował się Brytyjczyk.

Rywalka Radwańskiej  Viktoria Azarenka

Już dziś Agnieszkę Radwańską czeka mecz II rundy turnieju w Sztuttgarcie. Po drugiej stronie siatki stanie tym razem Białorusinka Victoria Azarenka.Dzisiejsza przeciwniczka Polki ma 19 lat i obecnie mieszka w Scottsdale w stanie Arizona (USA). Viktoria była świetnie zapowiadającą się juniorką. Podobnie jak nasza Agnieszka Radwańska była liderką rankingu najlepszych młodych zawodniczek i triumfatorką wielkoszlemowych turniejów w tej kategorii wiekowej. Profesjonalnie gra w tenisa od 2003, w swej dorosłej karierze nie wygrała jeszcze turnieju rangi WTA...

Pekao Open 2008 czas rozpocząć

Już po raz 16 kibice będą mieli okazję śledzić poczynania tenisistów w szczecińskim challengerze. W tym roku organizatorzy liczą na Polaków – rozdali im 3 dzikie karty. W turnieju głównym na pewno zobaczymy Łukasza Kubota, Jerzego Janowicza i Grzegorza Panfila. Szansę na występ mają też David Olejniczak lub Marcin Gawron pod warunkiem że najlepszy z Polaków Kubot wejdzie do turnieju na podstawie rankingu ATP. Pozostaje jeszcze jedna dzika karta zarezerwowana dla Francuza Richarda Gasqueta, który obecnie występuje w Bukareszcie.

Niespodziewana porażka Federera

Lider światowych rankingów Roger Federer doznał niespodziewanej porażki z Francuzem Gillesem Simon w drugiej rudzie turnieju Masters w Toronto (2-6 7-5 6-4). Początek meczu wskazywał na to, że Roger odniesie kolejne łatwe zwycięstwo. Pierwszego seta szybko zakończył na swoją korzyść wygrywając 6-2. Taki przebieg meczu uśpił czujność Szwajcara a jego przeciwnik zaczął grać wyjątkowo dobrze. Simon przełamał serwis Federera zwyciężając drugiego seta 7-5, następnie przełamał go jeszcze dwukrotnie w trzecim zwycięskim secie 6-4.