joomla templates top joomla templates template joomla

Zaksa pokonała beniaminka 3-1

włącz . Opublikowano w Siatkówka - krajowe

Drużyna Aluron Virtu Warty Zawiercie pomimo porażki zaliczyła bardzo udany debiut w Pluslidze. ZAKSA sprawiała wrażenie, że przyjechała do Zawiercia na sparing, ale szybko okazało się, że zawodnicy Warty tak łatwo nie dadzą za wygraną i zmuszali zawodników Zaksy do coraz to większego wysiłku.

Praktycznie każdy z setów zapowiadał raczej szybkie 3-0 dla kędzierzyniań - wypracowywali oni dość szybko kilkupunktową przewagę, by w trakcie seta dać się dogonić ekipie z Zawiercia. W pierwszym secie taki właśnie przebieg zakończył się finalnie 2-punktowym zwycięstwem Zaksy co już można było traktować jako niespodziankę.

Drugi set to już gra punkt za punkt i gdy wydawało się, że najwyższy czas dla Zaksy by "włączyć drugi bieg" i wygrać tego seta, niespodziewanie do głosu doszła drużyna z Zawiercia, pewnie pokonując mistrzów Polski w tym secie do 18.

Trzeci set to kolejna wymiana ciosów, w której ponownie górą byli kędzierzynianie - wygrali seta 26:24. Dopiero w czwartym secie mogliśmy dostrzec w ekipie Andrei Gardiniego cień drużyny z poprzedniego sezonu - Zaksa po bardzo dobrej grze przede wszsystkim w zagrywce zdeklasowała Aluron Wartę do 15.

Nie da się ukryć, że mistrzowie Polski są w przebudowie i trochę zajmie im dojście do optymalnej formy by ponownie stać się ekipą dominującą w Pluslidze. Natomiast podopieczni Emanuela Zaniniego grali zupełnie bez kompleksów, pokazując, że nie będą tylko od dostarczania punktów.

Fenomenalnie zaprezentowała się również kameralna hala przy Moniuszki. Fani zapełnili halę do ostatniego wolnego miejsca tworząc znakomitą atmosferę w trakcie spotkania.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:25)