joomla templates top joomla templates template joomla

Czy system KERS pojawi się w 2009 roku?

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Członkowie zespołów Formuły 1 mają wątpliwości czy do 2009 roku uda im się zbudować w pełni bezpieczny system KERS. Sytuacja pogorszyła się po wtorkowym wypadku podczas testów w Jerez gdzie jeden z mechaników BMW Sauber został porażony prądem. Luca Marmorini, szef ds. silników w Toyocie, powiedział niemieckiemu magazynowi Sport Bild: „Wszystkie zespoły mają w tej chwili problemy. Budowanie bezpiecznego systemu dowodzi trudnych rzeczy."

Vettel ponownie najszybszy

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Sebastian Vettel ponownie uzyskał najlepszy czas podczas testów w Jerez. Tak jak wczoraj wyprzedził kierowców McLarena i Ferrari. Niemiec był jednym z pięciu kierowców, którzy testowali dziś slicki. Jednak, jako jedyny kierowca nie zdecydował się wyjechać na rowkowanych oponach. Drugi dziś Pedro de la Rosa podczas porannej sesji jeździł bolidem zbliżonym do nowych regulacji na sezon 2009, włączając w to opony typu slick oraz ograniczony pakiet aerodynamiczny.

Polak najlepszy w Europie w wyścigach na ź mili

motogazeta.autocentrum.pl ; Goodyear, VTG ; rb włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Grzegorz Staszewski w Corvette 4x4 turbo triumfował w King of Europe West, najbardziej prestiżowych wyścigach na ¼ mili na Starym Kontynencie. Ponieważ wcześniej wygrał zawody East, odebrał tytuł King of Europe All Europe Marcinowi Blauthowi. Zawody King of Europe są najbardziej prestiżową imprezą w dragracingu rozgrywaną na Starym Kontynencie. Spotykają się na niej najszybsi kierowcy z całej Europy, ścigający się autami dopuszczonymi do ruchu na drogach publicznych.

Daniel Nermark: "Muszę przebrnąć szereg kwalifikacji"

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Daniel Nermark to nowa postać na polskich torach. Wcześniej występował w Lublinie, ale nie miał częstych okazji do startów. W tym sezonie w barwach Intaru Lazur Ostrów wyrósł na jednego z liderów, co dostrzegli nie tylko kibice w Polsce, ale i trener reprezentacji Szwecji, który powołał Nermarka do kadry na Drużynowy Puchar Świata. Wywiad z zawodnikiem przeprowadziliśmy po spotkaniu z GTŻ-em Grudziądz.

Marma Rzeszów wygrywa w Tarnowie!

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Zwycięstwem żużlowców Marmy Rzeszów zakończyła się rozegrana we wtorkowe popołudnie pierwsza kolejka Ligi Juniorów. Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów okazał się Dawid Lampart, który zdobył komplet 18 punktów.

Wyścig F1 na ulicach Pampeluny

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Mieszkańcy Pampeluny nadal przecierają oczy z wrażenia. Po raz pierwszy w historii gonitw ulicznych będących tradycją tego miejsca 600 kilogramowe byki zostały zastąpione 600 kilogramowymi bolidami F1. „Sanfermines”, historyczny festiwal trwający zwykle od 6 do 14 lipca, w tym roku rozpoczął się  tydzień wcześniej gonitwą Red Bull San F1, w której nie brał udziału żaden żywy byk. Finałem tego wydarzenia był pokaz umiejętności Davida Coultharda i Sebastiana Bourdaisa przed 30,000 publicznością na głównej alei miasta, Avenida del Ejercito.

BMW Sauber przed GP Wielkiej Byrtanii

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

W najbliższy weekend kolejne emocje związane z występami kierowców Formuły 1. Rywalizacja przenosi się na szczególny dla historii F1 tor - Silverstone w Wielkiej Brytanii. Co po kilkudniowych testach na Silverstone mówią kierowcy i sztab BMW Sauber? Zapraszamy do lektury... Robert Kubica: Silverstone ma wspaniłą historię i jest bardzo przyjemnym torem. To bardzo ważne, żeby dobrze rozpocząć na nim wyścig, szczególnie w bardzo szybkim pierwszym sektorze. Później jest kilka wolniejszych zakrętów. Z perspektywy kierowcy, tor jest dobrą mieszanką - wymaga wielu umiejętności.

Groźny wypadek podczas testów w Jerez

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Po dokładnych testach na hamowni i zakończonej sukcesem próbie na torze w Miramas w zeszłym tygodniu, BMW Sauber F1 Team po raz pierwszy wykorzystał w oficjalnych testach BMW Sauber F1.07C, wyposażone w System Odzyskiwania Energii Kinetycznej KERS. Tuż po okrążeniach instalacyjnych doszło do incydentu z mechanikiem. Dotknął on powracającego do boksów samochodu, doznając porażenia prądem.

Drugi hattrick Audi w Le Mans

motogazeta.autocentrum.pl ; Audi, Kulczyk Tradex włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Od ośmiu lat Audi pozostaje niezwyciężone w 24-godzinnym klasycznym wyścigu długodystansowym. W rozgrywanych po raz 76 zawodach zwyciężył zespół: Capello, Kristensen i McNish jadący Audi R10 TDI z numerem startowym 2. Oczekiwany z napięciem pojedynek między Audi i Peugeotem nie przyniósł rozczarowania. Przed publicznością zgromadzoną w rekordowej liczbie 285 500 sportowe samochody z silnikiem Diesla ścigały się do samej mety. W czasie całego dystansu zwycięskie Audi R10 TDI i najlepszego Peugeota 908 nie dzieliło więcej niż jedno okrążenie.

Elitserien: Hammarby Sztokholm - Piraterna Motala 46:50

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Drużyna Hammarby Sztokholm przegrała na własnych torze z Piraterną Motala 46:50. Drużynę gości do zwycięstwa poprowadził tercet: Robert kościecha, Grzegorz Walasek i Ryan Sullivan (zdobyli łącznie 34 pkt.). Wśród gopodarzy walkę nawiązali Rafał Dobrucki (14 "oczek") oraz Kim Nilsson (9 "oczek").

KM zatwierdził budżet za 2007 rok!

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Zatwierdzenie przez członków Klubu Motorowego Ostrów bilansu finansowego za miniony rok było głównym punktem Walnego Zebrania Sprawozdawczego, które wczoraj odbyło się w KM-ie. Prezes Janusz Stefański poinformował także członków o ostatnich ośmiu miesiącach działalności stowarzyszenia. Szef ostrowskiego żużla podkreślił, że do rozwoju speedway’a w Ostrowie niezbędna jest zmiana struktur organizacyjnych. – Jeśli chcemy robić w Ostrowie rzeczy wielkie, powołanie Sportowej Spółki Akcyjnej moim zdaniem jest koniecznością – stwierdził p.o. prezesa klubu.
 

BMW M1 Procar już wkrótce na Hockenheim

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Podczas tegorocznego weekendu Grand Prix Niemiec odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - 19 i 20 lipca na tor Hockenheim powróci 10 aut najbardziej spektakularnej fabrycznej serii wyścigowej w historii - BMW M1 Procar. Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen czeka z niecierpliwością na to wydarzenie: „M1 zostało zaprezentowane 30 lat temu, był to pierwszy samochód stworzony samodzielnie przez BMW Motorsport GmbH, a klienci BMW mogli korzystać z tego samochodu wyścigowego również na zwykłych drogach. Ten unikalny projekt musiał jednak wcześniej przezwyciężyć problemy natury administracyjnej."

Reakcje BMW Sauber po GP Kanady

sport24.pl włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Udało się! Niekończące świętowanie BMW Sauber F1 Team: Pierwsze zwycięstwo młodego zespołu okazało się podwójną wygraną, gdy Robert Kubica minął linię mety wyścigu o Grand Prix Kanady przed swoim kolegą z zespołu, Nickiem Heidfeldem. Kubica jest teraz liderem klasyfikacji kierowców.