joomla templates top joomla templates template joomla

Powerplay Manager

włącz . Opublikowano w Sport - hokej

Celem projektu POWERPLAY MANAGER jest stworzenie kolekcji menedżerów sportowych online. Pierwszy sport hokej na lodzie, jest już dostępny do grania w pełnej wersji. Uruchomienie wersji beta drugiego sportu - piłki nożnej - jest zaplanowane pod koniec 2009 roku.
Po zarejestrowaniu się, możesz zapisać się do innych sportów, takich jak: piłka nożna; formuła 1; tenis; siatkówka i inne, w które będziesz chciał grać w przyszłości.
Głównymi założycielami tego projektu są Słowacy, a konkretnie tuttle, maxo, Gioel. Tuttle był również współzałożycielem innego managera, w którym grałem wcześniej, ale porównywając oba te projekty, PPM to naprawdę klasa sama w sobie. Moim zdaniem, jest to obecnie najlepszy manager sportowy świata, pomimo tego, że jesteśmy dopiero na początku swojej historii, którą mamy nadzieję tworzyć razem z Tobą!
Obecnie PPM ma zarejestrowanych ponad 200 tysięcy użytkowników na całym świecie, a samych drużyn hokejowych jest nieco powyżej 25 tysięcy. W Polsce natomiast jest ok 19 tysięcy managerów, z tego prawie 1800 klubów hokeja. Pod tym względem jesteśmy trzecią siła na świecie.

Skupmy się przez moment na już uruchomionej wersji hokeja. Ja osobiście grałem wcześniej w dwa inne tego typu managery, jednak żaden z nich aż tak mnie nie przekonał od samego początku, od pierwszego momentu, kiedy to wszedłem na stronkę z rejestracją, a później z profilem własnej drużyny. Widać, że twórcy poświęcają temu wiele czasu i cały czas nieustannie dążą do coraz większego postępu projektu. W PPM jest obecnie 25 lig krajowych i jedna ”Liga Międzynarodowa” (tu grają drużyny z krajów, gdzie nie ma jeszcze wystarczającej ilości managerów, by stworzyć oddzielne ligi).

Polska posiada 5 poziomów rozgrywkowych. To jest I liga, 4 drugie ligi, 16 trzecich, 64 czwartych, oraz uzupełniamy V ligi – obecnie jest ich 43. Każda liga liczy 20 zespołów. 8 z nich po fazie zasadniczej (38 spotkań) gra play-off. Zwycięzca tych rozgrywek zapewnia sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej (w przypadku I ligi – zostaje mistrzem kraju), natomiast drużyna, która zajęła drugą pozycję gra baraż o awans. Pozycje 9-12 mają bezpieczne utrzymanie się w lidze. Drużyny z miejsc 13-16 grają baraże o utrzymanie, natomiast ostatnie cztery drużyny sezonu spadają automatycznie o ligę niżej.

Czytaj wiecej: sport24.pl