joomla templates top joomla templates template joomla

Drugi hattrick Audi w Le Mans

włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Od ośmiu lat Audi pozostaje niezwyciężone w 24-godzinnym klasycznym wyścigu długodystansowym. W rozgrywanych po raz 76 zawodach zwyciężył zespół: Capello, Kristensen i McNish jadący Audi R10 TDI z numerem startowym 2.

 

Oczekiwany z napięciem pojedynek między Audi i Peugeotem nie przyniósł rozczarowania. Przed publicznością zgromadzoną w rekordowej liczbie 285 500 sportowe samochody z silnikiem Diesla ścigały się do samej mety.

 

W czasie całego dystansu zwycięskie Audi R10 TDI i najlepszego Peugeota 908 nie dzieliło więcej niż jedno okrążenie. Na początku tempo nadawał Peugeot, co zapowiadały już treningi, w których był wyraźnie szybszy od Audi. Jednak w nocy, kiedy w Le Mans zaczęło padać, Dino Capello, Tom Kristensen i Allan McNish przejęli o 5:17 prowadzenie, którego nie oddali go aż do końca wyścigu. Na mokrym od deszczu torze kierowcy Audi zdobyli przewagę jednego okrążenia.

 

Ewidentnie Audi Sport Team Joest znalazł udany kompromis między właściwościami jazdy na suchym i mokrym torze. Podczas gdy rywale musieli przystosować samochody do deszczu w czasie wyścigu, natomiast Audi wymieniło tylko opony. Ponieważ warunki pogodowe zmieniały się nieustająco w drugiej części wyścigu zmiany opon odbywały się częściej. Slicki, opony uniwersalne, opony na deszcz – ważne było aby we właściwym momencie mieć zamontowane optymalne ogumienie.

 

 

czytaj całość: http://motogazeta.autocentrum.pl/go/338__Drugi_hattrick_Audi_w_Le_Mans__15__0__5__631415840.html