joomla templates top joomla templates template joomla

Policja ustala, kto zawinił w zderzeniu tramwaju z autobusem w Bydgoszczy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport publiczny miejski

- Dopiero postępowanie pozwoli nam ustalić, kto tak naprawdę zawinił w zdarzeniu. Policjanci zabezpieczyli nagranie z miejskiego monitoringu i przekazali do dalszej analizy - poinformował Przemysław Słomski, rzecznik policji w Bydgoszczy. 

2 osoby ranne po wypadku awionetki. Spadła tuż po starcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Dwie osoby - instruktor i osoba ucząca się pilotażu - zostały ranne w wypadku awionetki. Niewielki samolot sportowy rozbił tuż po starcie. - Maszyna miała pełny bak, na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników - poinformował mł. bryg. Maciej Dobrakowski ze straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. 

"Rusłan" wylądował na gdańskim lotnisku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Jeden z największych na świecie samolotów transportowych wylądował na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy. An-124 Rusłan to czterosilnikowy samolot transportowy zbudowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa. Z maksymalnym ładunkiem waży ok. 400 ton.

Awaryjne lądowanie w polu. Awionetka przewróciła się do góry kołami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Pod Piotrkowem Trybunalskim doszło do awaryjnego lądowania awionetki. Maszyna przewróciła się do góry kołami, ale ani pilotowi, ani pasażerowi nie stało się nic poważnego. Mężczyźni odnieśli tylko drobne obrażenia.

Nocą przez miasto na rolkach. Otwarcie sezonu nightskatingu w Białymstoku

TVN24/TVN włącz . Opublikowano w Transport rowerowy

Nocą przez miasto na rolkach - białostoccy rolkarze w weekend otworzyli sezon nightskatingu. Kilkadziesiąt osób skrzykniętych za pośrednictwem internetu, mimo chłodnej i deszczowej aury, spotkało się na głośnym i kolorowym przejeździe w centrum stolicy Podlasia. 

Zderzenie pociągów towarowych w Myszkowie. Ranny maszynista

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport kolejowy

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w Myszkowie na Śląsku. Jeden z nich wiózł węgiel, a drugi to skład cystern. Poszkodowany został jeden z maszynistów. Po wypadku jedna z lokomotyw stanęła w płomieniach, udało się jednak ugasić pożar. Jeden z maszynistów jest poszkodowany, drugiemu nic się nie stało. 

Powstała "tarcza antydronowa". Koniec niebezpiecznej plagi przy lotniskach?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Nawet niewielki dron znajdujący się na ścieżce podejścia lądującego samolotu jest śmiertelnym zagrożeniem. Wymyślona w Polsce "tarcza antydronowa" ma skończyć z plagą niebezpiecznych incydentów w pobliżu lotnisk. 

Awaryjne lądowanie w Dubaju. Samolot stanął w płomieniach

info: TVN24/x-news; video, foto: facebook/TVP INFO włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Samolot linii lotniczych Emirates lądował awaryjnie na lotnisku w Dubaju. Maszyna stanęło w płomieniach. Władze linii podały, że udało się ewakuować 275 osób, wszystkie, które były na pokładzie. Nie ma informacji o ewentualnych zabitych lub rannych, ani o przyczynie awaryjnego lądowania. Ruch na lotnisku wstrzymano.

Instytut Lotnictwa skończył 90 lat. "Najbardziej jestem dumny z tego, że umiemy dostosować się do potrzeb rynku"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

- Dzisiejsza skala naszych kontaktów międzynarodowych jest powalająca - powiedział dr hab. inż. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa podczas uroczystej gali z okazji 90. lecia Instytutu. Wojciech Potkański, były zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa ds. naukowych, zwracał z kolei uwagę, że siłą placówki jest współpraca z przemysłem. 

Największa w Polsce rowerownia dla pracowników powstała w Instytucie Lotnictwa

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Transport rowerowy

450 szafek, 100 nowych, zadaszonych miejsc na rowery, suszarnia, dodatkowe przebieralnie oraz prysznice - na terenie Instytutu Lotnictwa otwarto największą w Polsce firmową rowerownie. Rozbudowany i odremontowany budynek, stworzono na potrzeby wciąż rosnącej grupy rowerzystów.