joomla templates top joomla templates template joomla

Niektórzy przeżyli ze sobą nawet 60-lat. Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył dziś, tj. 9 maja Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego wzięło udział 10 par. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bozińska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a dla Jubilatów ponownie zabrzmiał Marsz Mendelssohna. 

72. lata temu Niemcy podpisały kapitulację. Zakończyła się II wojna światowa

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

8 maja 1945 r., podpisaniem bezwzględnej kapitulacji przez Niemcy, zakończyły się działania wojenne w Europie. W 72. rocznicę tych wydarzeń kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w imieniu samorządu i mieszkańców złożyli Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz przedstawiciele Garnizonu Grudziądz.

Urzędnicy zrobili sobie "dodatkowe święto". 2 maja Urząd Miasta będzie nieczynny. Bedzie można jednak rejestrować zgodny w Urzędzie Stanu Cywilnego

R.Z/eSerwis.info; info: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Urząd Miejski ma "dodatkowy dzień świąteczny". 2 maja, który jest zwykłym dniem pracującym dla większości pracujących w prywatnym sektorze mieszkańców Grudziądza, dla urzędników jest dodatkowym wolnym od pracy dniem długiego weekendu.

Rozpoczyna się remont na ul. Jaskółczej. Częściowo zostanie rozebrana istniejącej nawierzchni jezdni, a nastepnie zostaną wykonane warstwy wyrównawcze

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową ul. Jaskółczej. Inwestycja polegać będzie na częściowej rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, wykonaniu warstwy wyrównawczej wraz z poszerzeniami i nowymi poboczami. 

Trwają prace wykończeniowe hali sportowej w Mniszku. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na lipiec

info: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Rozpoczął się kolejny etap prac na obiekcie hali sportowej przy ZSO nr 1 na osiedlu Mniszek. Do tej pory ułożono płyty warstwowe na dachu wraz z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem. Przygotowano także podtynkową instalację elektryczną oraz instalację centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną. 

Z nimi lepiej nie zadzierać! Kolejne Panie ukończyły kurs samoobrony w Grudziądzu

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Maista, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

29 kobiet wczoraj, tj. 8 marca odebrało certyfikat potwierdzający ukończenie kursu samoobrony. Projekt realizowała już po raz ósmy grudziądzka Straż Miejska. Z uczestniczkami przedsięwzięcia spotkał się Dariusz Draspa, założyciel i instruktor Grudziądzkiego Klubu Karate Shorin-Ryu, który prowadził zajęcia. 

Po pracach gwarancyjnych ul. Ratuszowa wygląda mało estetycznie. Zainstalowane separatory też nie spotkały się z uznaniem, będą wymienione

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; info: Urząd Miejsk, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Trwa montaż tzw. separatorów ruchu drogowego w obrębie Strefy Płatnego Parkowania na obszarze Starego Miasta. W związku z brakiem możliwości wykonania oznakowania poziomego na brukowanych ulicach podjęto decyzję, by zastosować separatory. Ponadto zostaną one wykorzystane przy uruchomieniu systemu czujników parkowania na Starówce. 

Kolejny etap budowy hali sportowej na osiedlu Mniszek. Trwają prace wykończeniowe wnętrza budynku

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Wykonano już tynki wewnętrzne, ułożono instalację systemu nagłośnienia, ocieplono styropianem ściany zewnętrzne i osadzono zewnętrzną stolarkę okienną w hali sportowej na osiedlu Mniszek. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu m.in. malarskie, ponadto układana jest instalacja wentylacji mechanicznej i płytki na posadzkach zaplecza oraz antresoli. 

Odbyły się XIII Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni w Grudziądzu

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

\W Zespole Szkół Ekonomicznych dziś, tj. 12 kwietnia odbyły się XIII Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni. Targi odwiedził Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Swoją ofertę zaprezentowało 35 placówek m.in. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy ..