joomla templates top joomla templates template joomla

Miasto inwestuje w tramwaje

Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Lubimy tramwaje i chętnie z nich korzystamy. "Dwójka" to najbardziej lubiany przez grudziądzan środek transportu publicznego. Nawet "jedynką", którą jeszcze niedawno próbowano zlikwidować z powodu jej rzekomej nierentowności, faktycznie jeździmy chętniej niż autobusami najpopularniejszych linii. Dlatego władze miasta zdecydowały zainwestować w tramwaje. Niestety, na razie nie może być mowy o przedłużeniu linii tramwajowych do Mniszka, Lotniska czy Wielkiego Tarpna, mało realny wydaje się też w tej chwili zakup nowych wozów.

5 nieużywanych haseł jednorazowych - mbank, pko i .

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Podczas logowania do systemu mbanku, oraz systemów PKO i Inteligo pojawią się wciąż komunikat "podaj 5 jednorazowych haseł. Jak wcześniej opisywaliśmy sytuację, w poprzednim artykule na ten temat na forum egrudziadz.pl żaden antywirus nie wykrywa ani nie pomaga w usunięciu tego problemu, którym jak wiadomo jest wyłudzeni przez osoby trzecie haseł logowania i haseł operacji dokonywanych za pośrednictwem internetu na stronach

Ankieta powie wszystko

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

W dniach 26 maja - 6 czerwca 2008 r. mieszkańcy Grudziądza załatwiający sprawy w Urzędzie Miejskim mieli możliwość oceny jakości usług świadczonych przez urzędników. Ankiety wypełniło 406 mieszkańców, tj. o 101 więcej niż w 2007 r. Urzędnicy mogą mieć powody do zadowolenia. Wyniki są jeszcze lepsze niż w latach ubiegłych. Ankietowani wysoko ocenili kompetencje i uprzejmość urzędników.

A jednak dwa "Orliki"

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Marszałek i radni Sejmiku Wojewódzkiego dali się przekonać: w naszym regionie w ramach projektu "Moje boisko - Orlik 2012" powstanie w tym roku nie 33, a 50 kompleksów sportowych, w tym dwa w naszym mieście. Dzisiaj wiceprezydent Sikora podpisał w Toruniu umowę na dofinansowanie ich budowy. Do budowy każdego kompleksu sportowego realizowanego w ramach "Orlika" Minister Sportu i Turystyki dokłada z budżetu państwa 333 tysiące złotych, Marszałek Kujawsko-Pomorski - drugie tyle.

Grudziądzka Noc Świętojańska

UMG włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Tradycją są już grudziądzkie „Noce Świętojańskie” nad Wisłą. Tegoroczny festyn w dniu 22 czerwca br. na Błoniach Nadwiślańskich rozpocznie się o godzinie o 18.00 i potrwa do 21.00. Główną atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, premiowany nagrodami w postaci sprzętu agd-rtv. Oprawę artystyczną festynu uświetnią zespoły D-Tonacja i West Ice. Konkurs ma na celu kultywowanie pradawnych tradycji i zwyczajów, znanych od średniowiecza.

Nowe umowy i nowe rozkłady

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać za miesiąc, a dzisiaj prezydent podpisał z MZK umowy na świadczenie usług dla mieszkańców. Na temat nowych rozkładów pisaliśmy już na naszym portalu kilkakrotnie, ostatnio 16 czerwca. Zapoznać się z nimi można w zakładce Komunikacja albo klikając tutaj, a na wszelkie Państwa uwagi czekają pracownicy Referatu Transportu, pod nr tel. 056 45 10 254, 056 45 10 433, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Atrakcyjne praktyki za unijne pieniądze

UMG włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W ramach unijnego programu FRSE  „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci Zespół Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych  złożył w lutym 2008 r. projekt staży pt. „Podniesienie kwalifikacji młodych hotelarzy oraz kelnerów szansą na rynku pracy UE”. Zgodnie z ogłoszonymi przez Narodową Agencję Programu Leonardo da Vinci wynikami konkursu projektów wymian i staży, projekt został zatwierdzony do realizacji. Dofinansowanie działań planowanych w projekcie wynosi 85 874 Euro.

Historię Grudziądza czas pisać od nowa?

UMG włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Niezwykle zaskakująco przedstawiają się pierwsze wyniki badań archeologicznych, które od trzech tygodni na Górze Zamkowej prowadzi zespół dra Antoniego Pawłowskiego. Spostrzeżenia kwidzyńskiego archeologa z wykopalisk przy południowym obwodzie murów zamku krzyżackiego obalają wszystkie dotychczasowe teorie osadnictwa w tym miejscu, w czasach przedkrzyżackich. Góra Zamkowa poddawana była badaniom już kilkukrotnie, począwszy od XIX wieku.

Budujemy mosty

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Powoli dobiegają końca prace mostowe na ulicy Miłoleśnej. Zamiast mostu na Maruszy będzie w tym samym miejscu przepust pod ulicą. Wczoraj wykonawca zakończył montaż głównej konstrukcji: jest to ogromna, bardzo mocna, odpowiednio wyprofilowana stalowa rura. Przepust musi być jeszcze wzmocniony betonem i przykryty ziemią. Nowy most będzie miał kilkakrotnie podwyższoną nośność: będą z niego mogły korzystać pojazdy o masie do 50 ton. Prace powinny zakończyć się zgodnie z planem, czyli ostatniego czerwca.

Najlepiej wspólnie

UMG : Rzecznik Prezydenta Grudziądza włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Prezydenci pięciu największych miast województwa spotkali się tym razem w Bydgoszczy. Radzili nad tym, jak pozyskać możliwie najwięcej unijnego dofinansowania na wdrażanie zintegrowanego systemu informacji przestrzennej oraz jak możliwie najbardziej racjonalnie gospodarować odpadami. Odpowiedź w obu wypadkach jest podobna: najlepiej wspólnie! O korzyściach wprowadzenia systemu informacji przestrzennej najpierw w urzędach, a potem na innych płaszczyznach życia miasta, nikogo dziś przekonywać nie trzeba.

Prezydenckie stypendia rozdane

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Biznes inwestycje

Miłym akcentem kończącym rok szkolny było dzisiejsze spotkanie laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych z prezydentem Robertem Malinowskim. Młodzież otrzymała nie tylko gratulacje i wyrazy uznania, ale również stypendia. W tym roku szkolnym nagrodzono 45 uczniów. Troje najmłodszych to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 21: Anna Jasińska (ogólnopolski konkurs j. polskiego), Karolina Kaszubowska (Ogólnopolski Konkurs j. Niemieckiego)....

Bezrobotni popracują dla miasta

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Stu trzydziestu bezrobotnych z grup, którym najtrudniej jest znaleźć pracę, chce zatrudnić Urząd Miejski. Około czterdziestu osób już pracuje przy utrzymaniu porządku i zieleni w ramach programu Praca i Środowisko. Zgłosiliśmy też akces do współudziału w przygotowywanym przez Powiatowy Urząd Pracy projekcie w ramach programu "45-50+". "Praca i Środowisko" ma na celu aktywizację osób trwale bezrobotnych bez specjalnych kwalifikacji.

Grudziądz trzeci wśród miast na prawach powiatu

UMG : Biuro Prasowe włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Są już znane ogólnopolskie wyniki rankingu Gazety Prawnej Europejska Gmina – Europejskie Miasto. Grudziądz znalazł się w nim na 9. miejscu w kraju, a na 3. wśród miast na prawach powiatu. Podczas uroczystej gali wczoraj w hotelu Polonia w Warszawie gratulacje i dyplom z rąk Minister Rozwoju Regionalnego oraz zastępcy redaktora naczelnego Gazety Prawnej odebrała w imieniu samorządu Grudziądza wiceprezydent Mariola Sokołowska.